• <
KONGSBERG_2023

Olbrzymia suwnica z Energomontażu Północ-Gdynia w drodze do Finlandii (foto, wideo)

pc

15.11.2018 04:45 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Olbrzymia suwnica z Energomontażu Północ-Gdynia w drodze do Finlandii (foto, wideo)

Partnerzy portalu

Olbrzymia suwnica z Energomontażu Północ-Gdynia w drodze do Finlandii (foto, wideo) - GospodarkaMorska.pl

Olbrzymia suwnica w drodze z Gdyni do Finlandii. Stalową konstrukcję o masie 580 t wykonał Energomontaż Północ-Gdynia. Dźwig STS (ship-to-shore) przeznaczony jest do rozładunku i załadunku kontenerów ze statków w terminalach kontenerowych.

– Jest to dźwig dla stoczni w Helsinkach. Budujemy go od siedmiu miesięcy dla swojego klienta Konecranes – mówi Krzysztof Chojecki, construction manager EPG.

W Gdyni na statek Meri załadowanych zostało łącznie 18 elementów dźwigu. Operacja ta zakończyła się w środę rano. Główna belka konstrukcji waży 260 t, będzie pracowała na wysokości 43 m.

Finalny montaż dźwigu odbędzie się w Finlandii. W Hanko statek Meri spodziewany jest w najbliższy czwartek. Zbudowana w 2012 r. jednostka ma 105,4 m długości, 18,8 m szerokości oraz 4,9 m maksymalnego zanurzenia. Powierzchnia jej pokładu to 1 610 m2. Innowacyjne technologie zastosowane do budowy statku sprawiają, że Meri jest przyjazny dla środowiska.

Energomontaż-Północ Gdynia SA z grupy MARS Shipyards & Offshore specjalizuje się w produkcji dla sektora offshore. Spółka ma w swym portfolio szereg projektów związanych z wykonywaniem konstrukcji służących do wydobywania surowców z dna morskiego, modułów platform wiertniczych i wydobywczych, konstrukcji podwodnych, a także elementów do morskich farm wiatrowych. EPG dostarczał konstrukcje na takie projekty jak: Moho Nord (podwodne konstrukcje do eksploatacji złoża ropy położonego 75 km od wybrzeży Konga), Helix Q5000 (prefabrykacja wieży na platformę interwencyjną do obsługi podwodnych odwiertów) czy Aasta Hansteen (prefabrykacja urządzeń do zamocowania platformy wydobywczej do pola gazowego na Norweskim Szelfie Kontynentalnym). Niewątpliwym atutem firmy, obok doświadczonych i kompetentnych pracowników, jest nowoczesne, rozbudowane zaplecze produkcyjne. EPG dysponuje nowoczesną halą o powierzchni 2,4 tys. metrów kwadratowych wyposażoną w specjalistyczne maszyny, takie jak największa w rejonie Morza Bałtyckiego obrabiarka karuzelowa, walce do zwijania blach o grubości do 150 mm czy słupowysięgniki i automaty do spawania, które zapewniają najwyższą jakość wykonywanych produktów.

etmal_790x120_gif_2020

Partnerzy portalu

aste_390x150_2023
AVEXON

Dziękujemy za wysłane grafiki.