• <
nauta_2024

Heerema Fabrication sprzedaje dwa zakłady produkcyjne. Działalność w Polsce będzie kontynuowana

ew

04.12.2018 09:18 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Heerema Fabrication sprzedaje dwa zakłady produkcyjne. Działalność w Polsce będzie kontynuowana

Partnerzy portalu

Heerema Fabrication sprzedaje dwa zakłady produkcyjne. Działalność w Polsce będzie kontynuowana - GospodarkaMorska.pl

Jak poinformowała w oficjalnym komunikacie Heerema Fabrication Group (HFG), w związku z małą ilością zamówień i wynikającą z tego niską rentownością - grupa zdecydowała się na sprzedaż dwóch swoich zakładów produkcyjnych. Bedzie to jednocześnie pozbycie się znaczącej części  działalności z rynku offshore - projektowania i budowy skomplikowanych konstrukcji stalowych.


HFG przyznaje, że od jakiegoś czasu boryka się z niewystarczającym wolumenem zleceń i niską rentownością. Ponadto ryzyko związane z budowaniem nadwyżek jest wysokie, a klienci nie są gotowi zapłacić za to ryzyko. W związku z tym, grupa sprzeda dwa swoje zakłądy produkcyjne: w Zwijndrecht (Holandia) i Hartlepool (Wielka Brytania). Planowana restrukturyzacja spowoduje zamknięcie siedziby głównej HFG w Holandii. Przewiduje się, że zlikwidowanych zostanie 60 miejsc pracy w centrali firmy.


HFG podpisało już list intencyjny w celu sprzedania działalności w Zwijndrecht z włoską firmą inżynieryjno-budowlaną Rosetti Marino S.p.A. Według zapewnień, przeniesienie działalności nie ma wpłynąć na pracowników zakładu w Zwijndrecht.

W następnej kolejności, HFG zamierza poszukać nabywcy na swój zakład produkcyjny w Hartlepool. Działalność HFG w Vlissingen (Holandia) i Opolu (Polska) będzie kontynuowana w dotychczasowym kształcie.

Kierownictwo HFG w międzyczasie poinformowało personel we wszystkich lokalizacjach o planowanych zmianach i zwróciło się o poradę do rady zakładowej HFG Holandia. HFG zobowiązało się do wspierania pracowników, którzy w wyniku zmian stracą pracę. "Jesteśmy świadomi, że planowane zmiany będą miały ogromny wpływ na naszych pracowników w centrali w Zwijndrecht", mówi prezes HFG, Koos-Jan van Brouwershaven. "Będziemy dostarczać każdego wsparcia, które możemy zaoferować w tym bardzo trudnym okresie."

Według komunikatu, obecnie planowane dezinwestycje wynikają z restrukturyzacji HFG w listopadzie 2016 r., która miała miejsce w związku z obniżeniem cen ropy naftowej i związanym z tym braku inwestycji w przemyśle naftowym i gazowym a także z niekorzystnych warunków umów zawieranych na rynku energetyki wiatrowej.

Restrukturyzacja opierała się na oczekiwaniu, że rynek poprawi się od 2019 roku. Van Brouwershaven jest rozczarowany, że reorganizacja nie przyniosła HFG wyników, których oczekiwano. "W obecnych trudnych warunkach rynkowych HFG nie ma wystarczającej perspektywy, aby kontynuować swoją działalność przy obecnej strukturze".

Zakład HFG w Vlissingen, wspierany przez oddział w Polsce, pozostanie skoncentrowany na konstrukcji jacketów dla przemysłu offshore, a jednocześnie będzie nadal działał jako portowa baza siostrzanej firmy Heerema Marine Contractors (HMC).
 

 

 

etmal_790x120_gif_2020

Partnerzy portalu

aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.