• <
nauta_2024

Expom inwestuje w malarnie

21.04.2015 06:45 Źródło: własne

Partnerzy portalu

Expom inwestuje w malarnie - GospodarkaMorska.pl

Expom zwiększa możliwości produkcyjne w zakresie udźwigowienia oraz zabezpieczeń antykorozyjnych. To kolejna duża inwestycja w spółce specjalizującej się w produkcji wielkogabarytowych konstrukcji stalowych na potrzeby branż, m.in. morskiej, offshore czy energetycznej.  

Prymarnym celem tej inwestycji jest zwiększenie możliwości wytwórczych firmy. Zakupiono nowoczesną suwnicę, dzięki czemu udźwigowienie produkcyjne wzrosło z dotychczasowych 10 do 30 ton. W malarni powstał ponadto nowy sektor do obróbki strumieniowo-ściernej, tj. nowa komora śrutownicza, wprowadzono także nowy system pomp malarskich – pomieszczenie zostało wyposażone w pompy membranowe wysokiej wydajności.

- Zwiększenie przepustowości na odcinku antykorozji to kluczowa inwestycja w infrastrukturę Expom, z racji wysokich wymogów antykorozyjnych w branżach, w których rozwijamy sprzedaż – tłumaczy Prezes Zarządu, Rafał Domżalski.

Dwa lata temu spółka Expom nakreśliła spójny plan inwestycyjny. Strategia ta zakładała przede wszystkim zwiększenie o połowę kubatury pomieszczeń oraz trzykrotny wzrost udźwigowienia. Zaplanowano ponadto zmianę technologii aplikacji powłok lakierniczych na bardziej wydajne, dobudowę kolejnej śrutownicy, jak również przeszkolenie załogi w zakresie obsługi projektów Frosio i Norsok. Wszystkie etapy firma realizuje konsekwentnie według założonego harmonogramu. Ostatnim elementem tego długofalowego programu rozwoju w tym obszarze jest budowa zautomatyzowanej, wysoko temperaturowej komory lakierniczej o kubaturze 500 metrów sześciennych. To innowacyjne urządzenie zostanie oddane do użytku już w sierpniu bieżącego roku i będzie zwieńczeniem tych inwestycji.

Łączny koszt poniesionych nakładów szacuje się na ponad 1 mln zł. Jest to największe przedsięwzięcie spółki Expom w ostatnich latach w zakresie rozwoju sekcji malarskiej.

Parametry malarni:

  • Metody do nanoszenia warstw lakierniczych metodą AIR COAT, AIRLESS;
  • Wymiary hal:

 hala 1 -  50 x 20 x 10 m
 hala 2  - 30 x 15 X 6 m
 hala 3 -  20 x 15 x 6 m;

  • Udźwig: 30 ton;
  • Dwie komory śrutownicze;
  • Nowoczesne systemy pomiaru parametrów otoczenia z cyfrową  rejestracją danych historycznych;
  • Rozbudowany system pomiarów metodą jakościową (w trakcie malowania oraz po malowaniu), testy zasolenia;
  • Kadra:

25 przeszkolonych malarzy/lakierników
4 osoby z nadzoru z uprawnieniami inspektorów.

etmal_790x120_gif_2020

Partnerzy portalu

EU_CERT_2024

Dziękujemy za wysłane grafiki.