• <
nauta_2024

170 silników Hoyer napędza pływającą elektrownię

30.11.2015 08:46 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki 170 silników Hoyer napędza pływającą elektrownię

Partnerzy portalu

170 silników Hoyer napędza pływającą elektrownię - GospodarkaMorska.pl

Źródłem mocy generowanej przez pompy zainstalowane na elektrowni pływającej po otwartym morzu jest 170 silników elektrycznych na pokładzie, wyprodukowanych przez firmę Hoyer. Zamówienie, które niedawno otrzymała firma dotyczy urządzeń, które mają pracować na jednym ze statków przeznaczonych do wytwarzania energii elektrycznej.

Wytworzenie energii o mocy 486 MW przez jeden statek na otwartym morzu wymaga użycia pomp o ogromnej wydajności, a co za tym idzie – także potężnych silników.  Hoyer dostarczy 170 silników dla swojego klienta z Niemiec, zajmującego się produkcją pomp z przeznaczeniem do pracy na dużym i specjalnie zaprojektowanym statku, wyposażonym w kompletną elektrownię napędzaną silnikami Diesla.

Statek, który otrzyma silniki wyprodukowane przez Hoyer, działa jak pływająca elektrownia wytwarzająca energię elektryczną o wysokim napięciu. Dzięki połączeniu tej ogromnej jednostki z wysokonapięciową siecią elektroenergetyczną w danym kraju możliwe jest długoterminowe zaopatrywanie rafinerii lub innych odbiorców lądowych w energię elektryczną. Silniki Hoyer zainstalowane na pokładzie statku będą napędzać 170 pomp wykorzystywanych do wielu zastosowań.

„Statek wyposażono w pompy przeznaczone do różnych zadań: podawania paliwa, zasilania głównej maszynerii napędowej statku, wytwarzania energii elektrycznej oraz przesyłania środków smarnych. W ramach zamówienia dostarczymy silniki elektryczne do pomp odśrodkowych pracujących pod wodą oraz do serii pomp śrubowych przeznaczonych do transportu ropy. To złożone, wielopoziomowe zamówienie” – komentuje Jon Berggren, Global Key Account Manager w Hoyer, który pracował wcześniej w branży hydraulicznej.

Statek będzie zaopatrywał wybraną sieć wysokiego napięcia przez okres od 3 do 10 lat. Czas pomiędzy złożeniem zapotrzebowania na przesłanie energii ze statku a jej dostarczeniem do odbiorcy to maksymalnie 60 dni.

etmal_790x120_gif_2020

Partnerzy portalu

aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.