Wiadomości

IV Kongres Rybny Rybołówstwo, Ekologia

IV Kongres Rybny

W dniach 30-31 marca br. w Sopocie odbędzie się 4. edycja Kongresu Rybnego, dorocznej konferencji kadry zarządzającej przemysłu rybnego. Patronat honorowy nad 4 Kongresem Rybnym objął Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Marek Gróbarczyk.

opublikowano: 2017-03-23
MŚ: gospodarka wodna tematem spotkania ministrów V4+ Rybołówstwo, Ekologia

MŚ: gospodarka wodna tematem spotkania ministrów V4+

Wspólne oświadczenie dotyczące przyszłych prac nad wdrażaniem Ramowej Dyrektywy Wodnej przyjęli ministrowie ds. gospodarki wodnej państw Grupy Wyszehradzkiej (V4) oraz Bułgarii i Rumunii podczas spotkania, które odbyło się dziś w Ministerstwie Środowiska RP. Z okazji Światowego Dnia Wody i obchodów Roku Rzeki Wisły w ministerstwie odbyła się także konferencja naukowa.

opublikowano: 2017-03-22
El Coquí już na wodzie Rybołówstwo, Ekologia

El Coquí już na wodzie

Crowley Maritime Corp. i VT Halter Marine wprowadziły na rynek nowy statek El Coquí, jeden z pierwszych na świecie ConRo, zasilanych skroplonym gazem ziemnym. Wartsila Ship Design Poland stworzyła projekt jednostki.

opublikowano: 2017-03-22
Prawie 27 mln zł dotacji na czystą Odrę w Szczecinie Rybołówstwo, Ekologia

Prawie 27 mln zł dotacji na czystą Odrę w Szczecinie

Kolejne środki pochodzące z Unii Europejskiej trafią do Szczecina na realizację programu Czysta Odra w Szczecinie. Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie podpisał umowę na dofinansowanie z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Szacowany koszt realizacji tej części programu wyniesie ponad 62 mln złotych, z czego prawie 27 mln (26 557 234,46 zł) wynosi unijne dofinansowanie.

opublikowano: 2017-03-21
Zapisz się
na bezpłatny newsletter
gospodarkamorska.tv Facebook