Wiadomości

Ekspedycja Santi Odnaleźć Orła wyrusza po raz piąty Rybołówstwo, Ekologia

Ekspedycja Santi Odnaleźć Orła wyrusza po raz piąty

W niedzielę, 23 września, w ramach projektu „SANTI Odnaleźć Orła”, rozpocznie się piąta, cykliczna ekspedycja poszukiwawcza, której celem jest odnalezienie wraku legendarnego polskiego okrętu podwodnego „Orzeł”. Tym razem wyprawa wyruszy z duńskiego portu
w Thyborøn, skąd jej organizatorzy wyczarterowali specjalistyczną jednostkę morską, noszącą nazwę M/S ”NEMO”. Uczestnicy ekspedycji planują w ciągu czternastodniowego rejsu, sprawdzić 600 kilometrów kwadratowych dna morskiego, aby dalej weryfikować hipotezę, według której przyczyną zatonięcia polskiego okrętu był atak bombowy brytyjskiego samolotu.

opublikowano: 2018-09-20
Morski jednorożec? Niezwykłe stworzenie uchwycone na zdjęciach Rybołówstwo, Ekologia

Morski jednorożec? Niezwykłe stworzenie uchwycone na zdjęciach

Ma około 3 metrów długości i 10 centymetrów średnicy. Przypomina galaretowatą rurę oraz oświetla ocean różowym i niebieskim światłem. To niezwykłe stworzenie zostało zaobserwowane w wodach Port Douglas w Australii a jego zdjęcie zostało umieszczone na facebooku przez miejscowych nurków. Internauci szybko rozwiązali zagadkę i pomogli w identyfikacji błyszczącego organizmu. 

opublikowano: 2018-09-16
Rolnicy i samorządowcy apelują, ale „z Warszawy nie widać Żuław” Rybołówstwo, Ekologia

Rolnicy i samorządowcy apelują, ale „z Warszawy nie widać Żuław”

Rząd nadal nie zabezpieczył środków na utrzymanie urządzeń przeciwpowodziowych dla województwa pomorskiego. Chodzi przede wszystkim o utrzymanie wałów przeciwpowodziowych na terenie Żuław. Sejmik Województwa Pomorskiego już w marcu 2018 roku apelował o to do Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Marka Gróbarczyka. Odpowiedź Pana Ministra udzielona na apel była ogólnikowa i nie spowodowała realnych działań w postaci zabezpieczenia środków finansowych na utrzymanie urządzeń wodnych (co najmniej na poziomie kosztów z ubiegłych lat) w szczególności budowli przeciwpowodziowych i cieków - bez czego nie można mówić o właściwym zabezpieczeniu przed powodzią.  Kolejny alarm podnieśli pomorscy rolnicy. Podczas spotkania u Wojewody Pomorskiego nie kryli zaniepokojenia i rozgoryczenia brakiem działań ze strony Wojewody i Wód Polskich.

opublikowano: 2018-09-14
Edukacyjnie, kulinarnie i rekreacyjnie ze środkami PO RYBY Rybołówstwo, Ekologia

Edukacyjnie, kulinarnie i rekreacyjnie ze środkami PO RYBY

Młodzież odkryje tajemnice Trzęsacza, dzieci w Sianożętach zyskają nowe miejsce zabaw, a piękno zachodniopomorskich jezior będzie można podziwiać pływając po nich kajakami, łódkami czy żaglówkami. 13 września 2018 r. 9-ciu kolejnych beneficjentów z Pomorza Zachodniego podpisało umowy na dofinansowanie swoich działań  z PO „Rybactwo i Morze”.

opublikowano: 2018-09-13

Najczęściej czytane

Zapisz się
na bezpłatny newsletter
gospodarkamorska.tv Facebook