Wiadomości

Zaczyna brakować ryb Rybołówstwo, Ekologia

Zaczyna brakować ryb

Rośnie globalne spożycie ryb. Już teraz przeciętny człowiek konsumuje ponad 20 kg ryb rocznie. Coraz większy popyt na ryby nie pozostaje bez wpływu na cały ekosystem. Co trzecie stado ryb jest już przeławiane. Najgorzej wygląda sytuacja na Morzu Śródziemnym i Czarnym, ale problem nie omija także Bałtyku. W bardzo złym stanie jest populacja dorsza i łososia bałtyckiego. Eksperci podkreślają, że należy kupować ryby tylko ze zrównoważonych połowów, żeby kolejne pokolenia mogły się cieszyć ich smakiem.

opublikowano: 2018-07-21
Już 18 rybołówstw tuńczyka z certyfikatem MSC Rybołówstwo, Ekologia

Już 18 rybołówstw tuńczyka z certyfikatem MSC

Rybołówstwo tuńczyka białego i żółtopłetwego z Polinezji Francuskiej oraz rybołówstwo tuńczyka Bonito i tuńczyka żółtopłetwego z zachodnio-centralnego Pacyfiku otrzymały Certyfikat Zrównoważonego Rybołówstwa MSC. Tym samym już 18 rybołówstw na świecie poławiających różne gatunki tuńczyka posiada certyfikat MSC, potwierdzający, że połowy prowadzone są w sposób zrównoważony i przyjazny dla środowiska.

opublikowano: 2018-07-18
Port Gdańsk z nowoczesnym monitoringiem zanieczyszczeń Porty, Transport, Logistyka

Port Gdańsk z nowoczesnym monitoringiem zanieczyszczeń

W jaki sposób szybko identyfikować źródła groźnych dla zdrowia zanieczyszczeń powietrza? Jak monitorować w sposób ciągły poziom zanieczyszczeń w stosunku do obowiązujących norm i przepisów? Jak przewidywać rozprzestrzenianie się zanieczyszczeń pod wpływem czynników atmosferycznych? Odpowiedzi na te pytania znaleźli członkowie polskiego startup'u Feature Forest.  W ramach organizowanego przez Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną programu akceleracyjnego Space3ac Intermodal Transportation stworzyli system fPerception, który pomoże monitorować zanieczyszczenia w Porcie Gdańsk. 

opublikowano: 2018-07-18
Plaża Babie Doły oficjalnie otwarta Rybołówstwo, Ekologia

Plaża Babie Doły oficjalnie otwarta

Ponad 200 osób uczestniczyło w oficjalnym otwarciu nowej drogi prowadzącej na plażę w Babich Dołach. 900-metrowy przemarsz z ulicy Ikara aż do nowej pętli autobusowej zlokalizowanej przy ul. Zielonej przebiegł we wspaniałej atmosferze wielkiego, sąsiedzkiego święta.

opublikowano: 2018-07-16

Najczęściej czytane

Zapisz się
na bezpłatny newsletter
gospodarkamorska.tv Facebook