• <

Już 20 fok na rehabilitacji w helskim fokarium

Partnerzy portalu

Już 20 fok na rehabilitacji w helskim fokarium - GospodarkaMorska.pl

W piątek informowaliśmy, że na plaży w okolicach Klifu Orłowskiego znaleziono młode szczenię foki szarej. Najprawdopodobniej oddaliło się od matki i zgubiło, niedożywione zostało przewiezione przez pracowników WWF do Stacji Morskiej w Helu. Zwierzę znaleźli późnym popołudniem spacerowicze, którzy zaalarmowali straż miejską. Foka czuje się już lepiej, otrzymała pożywną zupę rybną i elektrolity. Jak się okazuje - to niejedyne znalezione w ostatnim czasie focze szczenię. 

Jak poinformowałohelskie fokarium na facebooku: "Już 20 fok na rehabilitacji. W weekend trafiły do nas dwie kolejne foki z Bagicza oraz z Łukęcina. Zwierzęta były bardzo wychudzone i miały podwyższoną temperaturę. Bagienek, który przybył do nas w sobotę ważył 14,4kg natomiast Łucja podczas przyjęcia ważyła zaledwie 13kg. Szczeniaki otrzymały odpowiednie leki i odżywczy pokarm, a teraz odpoczywają w swoich izolatkach wchodząc do baseników z wodą lub grzejąc się pod lampami. Pracy jest coraz więcej jednak nasi opiekunowie doskonale radzą sobie ze swoimi podopiecznymi."

"Najbardziej intensywnym dniem była środa kiedy to przybyły do nas aż 3 młode foki. Już rano otrzymaliśmy informację o małej foce w stoczni remontowej Nauta w Gdańsku. Następne dwa zgłoszenia nadeszły w godzinach popołudniowych kiedy to dwie foki zostały zauważone w Orłowie oraz Oksywiu. Wczoraj natomiast trafiła do nas jedna foka, która została znaleziona w Ustroniu Morskim. Foki otrzymują pożywną zupkę rybną oraz elektrolity i dochodzą do siebie w naszym szpitaliku zewnętrznym. Wszystkie otrzymały imiona od miejsca ich znalezienia i są to odpowiednio Nautka, Orzełek, Oksywek oraz Ustronek."

Przypominamy, jak należy się zachować w przypadku zauważenia foki na plaży.

- Nie należy się zbliżać do zwierzęcia – mówi dr Iwona Pawliczka. – 10 metrów odległości to minimum, które powinniśmy zachować. Należy zrobić zdjęcie i wysłać na nasz nr alarmowy 601 889 940. Na podstawie takiej fotografii jesteśmy w stanie ocenić czy foczka potrzebuje pomocy – dodaje. 

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.