• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Maersk będzie współpracował nad stworzeniem nowego obiektu do bunkrowania niskosiarkowych paliw

PMK

20.08.2018 14:50 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Maersk będzie współpracował nad stworzeniem nowego obiektu do bunkrowania niskosiarkowych paliw

Partnerzy portalu

Maersk będzie współpracował nad stworzeniem nowego obiektu do bunkrowania niskosiarkowych paliw - GospodarkaMorska.pl

A.P. Moller – Maersk nawiązał współpracę z niezależnym operatorem zbiorników na bunkier Royal Vopak w celu stworzenia nowego obiektu bunkrującego na paliwa niskosiarkowe w Rotterdamie.

Nowy obiekt pomoże Maerskowi i innym armatorom spełnić normy dotyczące zawartości siarki w paliwie (poniżej 0,5 proc.), które wejdą w życie w 2020 roku. Stacja zostanie umieszczona w Vopak Terminal Europoort w Rotterdamie. Będzie w stanie dostarczyć 2,3 ton niskosiarkowego paliwa rocznie. To odpowiada 20 procentom globalnego zapotrzebowania Maerska.

- Ufamy, że ta inicjatywa położy kres niektórym obawom branży związanym z dostępnością paliw, a także zapewni nam ciągłą konkurencyjność na rynku – powiedział Niels Henrik Lindegaard, szef Maersk Oil Trading, oddziału AP Moller - Maersk.

-  Jesteśmy dumni, że możemy pomóc A.P. Moller - Maersk w stworzeniu tego punktu bunkrowania niskosiarkowego paliwa w samym sercu Rotterdamu.  Dążymy do tego, aby służyć naszym klientom zgodnie z przepisami IMO 2020 w kluczowych światowych hubach bunkrowych na całym świecie – powiedział Hari Dattatreya, dyrektor ds. globalnego oleju Royal Vopak.

IMO wcześniej uzgodniło, że od 1 stycznia 2020 r. maksymalna dopuszczalna zawartość siarki w paliwie żeglugowym (także poza obszarami kontroli emisji) zmniejszy się z 3,5% do 0,5%. Jednak, o ile statek nie stosuje scrubberów obniżających emisję siarki z wysokosiarkowych paliw, nie powinno być żadnego powodu do przewożenia na nim paliw niezgodnych z tym zarządzeniem – stwierdziła organizacja.

Organizacje, które obecnie popierają zakaz przewozu niezgodnych paliw to: BIMCO, Clean Shipping Coalition, Cruise Lines International Association, Friends of the Earth U.S., International Chamber of Shipping, International Parcel Tankers’ Association, INTERTANKO, Pacific Environment, World Shipping Council oraz WWF Global Arctic Programme.

- Limit emisji siarki, który wejdzie w życie po 2020 r. zapewni znaczne korzyści dla środowiska i zdrowia ludzkiego. Jednocześnie limit znacznie zwiększy koszty operacyjne statków i będzie stanowił poważne wyzwanie do rządów, które muszą zapewnić spójne egzekwowanie prawa na całym świecie – twierdzi IMO.

bulk_cargo_port_szczecin

Partnerzy portalu

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna
port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.