• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Brittany Ferries podpisało list intencyjny na budowę nowego promu

Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Brittany Ferries podpisało list intencyjny na budowę nowego promu

Partnerzy portalu

Brittany Ferries podpisało list intencyjny na budowę nowego promu - GospodarkaMorska.pl

Będzie miał 185 metrów długości, a na pokład przyjmie 1680 pasażerów. Brittany Ferries właśnie podpisało list intencyjny na budowę nowego promu. Zostanie on zbudowany w stoczni FSG we Flensburgu.

To już pewne, że nowy prom dla Brittany Ferries powstanie. Już teraz podpisany został list intencyjny, a ostateczny kontrakt zostanie sygnowany wiosną przyszłego roku. Zgodnie z planem budowa nowego statku powinna się zakończyć w 2019 r. Nowoczesny prom wejdzie wówczas na trasę Caen Ouistreham-Portsmouth, którą będzie obsługiwał razem z jednostką Mont St Michel. W tej chwili armator oferuje na tej linii po trzy kursy dziennie w każdą stronę.

Na nowym statku znajdzie się 257 kabin. Będzie on dysponował linią ładunkową o długości 2600 metrów i napędzany będzie ekologicznym paliwem LNG. Zdaniem przedstawicieli Brittany Ferries, po zakończeniu budowy będzie to jeden z najnowocześniejszych i najbardziej przyjaznych środowisku statków, które będą kursowały po wodach brytyjskich. Zaznaczono też, że jest to pierwszy krok w stronę budowy nowej generacji promów, które w przyszłości będą stanowić o sile floty przewoźnika.

Jak informowało wcześniej Brittany Ferries, decyzja o budowie nowej jednostki podyktowana została doskonałym sezonem. W ten sposób operator powrócił do planów sprzed kilku lat. Zakładały one, że nowy prom wejdzie do floty w 2016 r. Dwa lata temu zawieszono jednak dalsze prace nad projektem. W październiku br. ogłoszono reaktywację pomysłu zamówienia nowego statku.

Brittanny Ferries znajduje się wśród czołowych przewoźników promowych w zachodniej części kanału La Manche. Oferuje całą gamę różnorodnych przepraw, co w połączeniu z liczbą obsługiwanych przez niego portów (Santander, Bilbao, Plymouth, Cork i Cherbourg), tworzy siatkę połączeń o skali niespotykanej w tym rejonie Europy.

bulk_cargo_port_szczecin
Źródło:
promyskat.pl

Partnerzy portalu

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna
port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.