• <
bulk_cargo_port_szczecin

Biznes w sektorze morskim a Strategia Bałtycka. Jakie korzyści może przynieść międzynarodowa współpraca?

jk

06.11.2017 19:35 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Biznes w sektorze morskim a Strategia Bałtycka. Jakie korzyści może przynieść międzynarodowa współpraca?

Partnerzy portalu

Biznes w sektorze morskim a Strategia Bałtycka. Jakie korzyści może przynieść międzynarodowa współpraca? - GospodarkaMorska.pl

Dowiedz się, jak nawiązać kontakty gospodarcze z partnerami z Regionu Morza Bałtyckiego. Żegluga i bezpieczeństwo to główne tematy seminarium organizowanego w środę, 8 listopada 2017 r. w Gdańsku.

Podczas seminarium przedstawione zostaną korzyści, jakie może przynieść przedsiębiorstwom z branży morskiej udział w projektach wpisujących się w tzw. Strategię Bałtycką. W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele biznesu oraz instytucji unijnych. Zaplanowano m.in. czas na indywidualne rozmowy uczestników z ekspertami, a także sesję ułatwiającą partnerom nawiązanie współpracy celem realizacji przyszłych projektów.

Czym jest Strategia Bałtycka?

Strategia Unii Europejskiej dla Regionu Morza Bałtyckiego opiera się na trzech głównych celach:

  • ocalenie morza (Save the Sea), poprzez który wspierane są działania na rzecz: ochrony różnorodności biologicznej, zachowania czystości wód i zmniejszenia ilości zanieczyszczeń spływających do morza, a także tworzenia warunków do funkcjonowania ekologicznej i bezpiecznej żeglugi morskiej;
  • rozwój połączeń w regionie (Connect the Region), związany z ulepszeniem połączeń transportowych państw bałtyckich, poprawą dostępu do rynków energii oraz zwalczaniem przestępczości i nielegalnego handlu;
  • zwiększenie dobrobytu (Increase Prosperity), który nastawiony jest przede wszystkim na rozwój badań naukowych i innowacji, przedsiębiorczości, jak również promocję kultury i turystyki.

Istotą strategii jest współpraca na wielu poziomach: rządowym, regionalnym i lokalnym, a także udział świata nauki, ośrodków badawczych, akademickich oraz sektora prywatnego w realizacji projektów. Swoim zasięgiem obejmuje ona obszar, w którego skład wchodzi 8 państw członkowskich UE: Dania, Estonia, Finlandia, Litwa, Łotwa, Niemcy, Polska i Szwecja.

Jak wykorzystać potencjał i skutecznie współpracować na rzecz Regionu Morza Bałtyckiego

    8 listopada 2017 r., środa, godz. 10.00-16.30
    Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku
    Ośrodek Kultury Morskiej
    ul. Tokarska 21/25
    Gdańsk


Seminarium odbędzie się w języku angielskim, ale dostępne będzie tłumaczenie symultaniczne angielsko-polskie.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej Stowarzyszenia „Pomorskie w Unii Europejskiej".

Organizatorem seminarium jest Stowarzyszenie „Pomorskie w Unii Europejskiej" w ramach projektów „Let's Communicate!" oraz Smart Blue Regions, realizowanych w ramach programu Interreg Region Morza Bałtyckiego 2014-2020.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.