• <

Nowe fakty w sprawie śmiertelnego zatrucia na statku polskiego armatora

29.09.2015 13:47 Źródło: własne
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Nowe fakty w sprawie śmiertelnego zatrucia na statku polskiego armatora

Partnerzy portalu

Nowe fakty w sprawie śmiertelnego zatrucia na statku polskiego armatora - GospodarkaMorska.pl

Eufoafrica opublikowała na swojej stronie oświadczenie, w którym wyraża smutek z powodu śmierci członków swojej załogi. W oświadczeniu opisuje również przebieg wydarzeń, które miały swój tragiczny finał.

Przypomnijmy, że chodzi o zdarzenie, które miało miejsce klika dni temu. Na statku towarowym Nefryt, należącego do szczecińskiego armatora Euroafrica, doszło do zatrucia, wskutek którego śmierć poniósł pierwszy i trzeci oficer załogi pokładowej.

– Wszyscy członkowie załogi pochodzili z Polski. 13 osób jest hospitalizowanych. Zostali oni przewiezieni transportem lotniczym do specjalistycznego szpitala w Abidżanie. Dwie osoby nie żyją. Nie znamy do tej pory przyczyny zatrucia. Czekamy na informacje ze szpitala – komentowała Elżbieta Malanowska wiceprezes spółki Euroafrica Linie Żeglugowe.

Jak się okazuje, kapitan statku zgłaszał problemy zdrowotne swojej załogi dzień przed śmiercią dwóch jej członków. "Kapitan i armator podjeli decyzje o skierowaniu statku do najbliższego portu schroninia - San Pedro na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Na statek przybył lekarz, który zbadał wszystkich członków załogi, nie stwierdził potrzeby hospitalizacji, zaordynował leki i rekomendował ponowną kontrolę stanu zdrowia dnia nastęnego" - czytamy w oświadczeniu.

26 września nastąpiło pogorszenie stanu zdrowia, a w konsekwencji, pomimo intensywnie prowadzonej akcji reanimacyjnej, śmierć poniosło dwóch oficerów. Pozostali członkowie załogi zostali skierowani do szpitala w San Pedro. "Po hospitalizacji w San Pedro (26 i 27.09), 12 spośród nich zostało przewiezionych samolotem do klinki w Abidjanie, w celu przeprowadzneia dalszych badań".

Z oświadczenia dowiadujemy się również, że armator podjął decyzję o wymianie całej załogi, która po zakończeniu badań zostanie sprowadzona do kraju. W tej chwili prowadzone jest dochodzenie w celu wyjaśnienia przyczyn tej tragedii. O zdarzeniu zostały poinformowane władze lokalne, konsulat RP, administracja maltańska oraz Komisja Badania Wypadków Morskich.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.