Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Załoga z Tarnackim wygrała regaty Giraglia Rolex Cup

pc

16.06.2018 16:31 Źródło: PAP
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Załoga z Tarnackim wygrała regaty Giraglia Rolex Cup

Partnerzy portalu

Załoga z Tarnackim wygrała regaty Giraglia Rolex Cup - GospodarkaMorska.pl

Gdańszczanin Przemysław Tarnacki z załogą Ocean Challenge Yacht Club zwyciężyli w klasie ORC 0 w 66. edycji Giraglia Rolex Cup - najstarszych regatach morskich na Morzu Śródziemnym.

Polacy triumfowali zarówno w wyścigach Inshore Races u wybrzeży francuskiego Saint-Tropez oraz na trasie do włoskiej Genui (243 mile morskie).

W wyścigu La Giraglia w klasyfikacji generalnej ORC Polacy zajęli ósme miejsce, zaś w klasyfikacji Line Honours (w czasie rzeczywistym) 26. w gronie 176 jachtów. Dwudziestoosobowa załoga pod biało-czerwoną banderą żeglowała na wyczarterowanym, zaawansowanym technologicznie 60-stopowym jachcie Phoenix wykonanym z carbonu.

"To najlepszy wynik w sześcioletniej historii naszych zmagań w tych wspaniałych regatach. Za nami niezwykle barwny tydzień konfrontacji z najlepszymi załogami zawodowymi na świecie, podczas gdy nasza klubowa złożona była w znacznej mierze z amatorów. Dziękuję wszystkim za niesamowite zaangażowanie i postawę w wymagających czasem fizycznie i mentalnie sytuacjach" - podkreślił wielokrotny medalista mistrzostw globu w różnych klasach Tarnacki.

W grudniu minionego roku załoga klubu zadebiutowała w słynnych regatach Sydney-Hobart.

taurus_sea_power_390x100_gif_2020