• <

Waldemar Woźniak i Piotr Cichocki z medalami mistrzostw świata!

ew/pya.org.pl

24.09.2018 12:16 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Waldemar Woźniak i Piotr Cichocki z medalami mistrzostw świata!

Waldemar Woźniak i Piotr Cichocki z medalami mistrzostw świata! - GospodarkaMorska.pl

Waldemar Woźniak zdobył srebrny, a Piotr Cichocki brązowy medal mistrzostw świata żeglarzy z niepełnosprawnościami, które w dniach 16-22 września odbyły się w Sheboygan w Stanach Zjednoczonych. Obaj pływali na jachtach klasy Hansa 303.

W dniach 16-22 września odbyły się u wybrzeży Stanów Zjednoczonych mistrzostwa świata żeglarzy z niepełnosprawnościami. Zawodnicy rywalizowali w klasach 2.4mR, RS Venture oraz Hansa 303. Polskę reprezentowali tylko zawodnicy tej ostatniej klasy.

Ogromny sukces odnieśli nasi panowie, ponieważ wicemistrzem świata został Waldemar Woźniak, a brązowy medal wywalczył Piotr Cichocki. Początek fazy finałowej nie poszedł po myśli Polaków i Woźniak zajmował czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej, a Cichocki był dopiero dziewiąty. Jednak ostatni dzień rywalizacji to doskonała żegluga obu panów, co przyniosło im medale mistrzostw świata. Zwyciężył Australijczyk Christopher Symonds.

Byliśmy także bliscy medalu w kategorii kobiet. Niestety po trzech dniach dochodzenia komisja sędziowska podjęła decyzję ze Olga Górnaś-Grudzień używała nieprzepisowego siedziska w wyniku czego została zdyskwalifikowana z 6 wyścigów i nie awansowała do finału, kończąc rywalizację na ósmym miejscu. To wielka szkoda, ponieważ Polka zdecydowanie prowadziła w klasyfikacji generalnej i prezentowała wysoki poziom sportowy. Tutaj na podium stanęły Brazylijka Ana Paula Marques, Australijka Genevieve Wickham oraz Hiszpanka Violeta Del Reino.