• <

PŚ w żeglarstwie – Przybytek i Kołodziński na podium klasy 49er

pc

21.10.2017 18:32 Źródło: PAP
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie PŚ w żeglarstwie – Przybytek i Kołodziński na podium klasy 49er

PŚ w żeglarstwie – Przybytek i Kołodziński na podium klasy 49er - GospodarkaMorska.pl

Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński (AZS AWFiS Gdańsk) uplasowała się na trzeciej pozycji, a ich klubowy kolega Dominik Buksak z Szymonem Wierzbickim (AZS Poznań) na 11. w końcowej klasyfikacji klasy 49er w nowej edycji żeglarskiego Pucharu Świata w japońskim Gamagori.

W tej skiffowej konkurencji, w odróżnieniu od windsurfingowej, przeprowadzono na koniec rywalizacji trzy kolejne wyścigi dla dziesięciu najlepszych załóg. Ostatni, dwunasty, wygrali Przybytek i Kołodziński, czwarta załoga tegorocznych mistrzostw globu.

W klasyfikacji generalnej pierwsze i drugie miejsce zajęli brytyjscy żeglarze – mistrzowie świata i Europy Dylan Fletcher-Scott i Stuart Bithell oraz wicemistrzowie James Peters i Fynn Sterritt.

W medalowym wyścigu dla dziesięciu najlepszych zawodniczek deskowej klasy RS:X Kamila Smektała (YKP Warszawa) była czwarta, a generalnie rywalizację zakończyła na szóstej pozycji. Pierwszą wywalczyła reprezentantka Hongkongu Hei Man H V Chan.

Z powodu zbyt słabego wiatru w sobotę zabrakło już czasu na wyścig mężczyzn. Odbędzie się on w niedzielę. Liderem jest Paweł Tarnowski (SKŻ Ergo Hestia Sopot), a siódme miejsce zajmuje Radosław Furmański (DKZ Dobrzyń).

Także na czele klasyfikacji klasy 470 kobiet są mistrzynie świata Agnieszka Skrzypulec (SEJK Pogoń Szczecin) z Irminą Mrózek Gliszczynską (ChKŻ Chojnice), które również w niedzielę mają planowany ostatni medalowy wyścig.