pc

22.07.2018 13:18 Źródło: PAP
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Ponad dwa tysiące pływaków pokonało Bosfor wpław (wideo)

Ponad dwa tysiące pływaków pokonało Bosfor wpław (wideo) - GospodarkaMorska.pl

Na zamkniętej w niedzielę dla żeglugi cieśninie Bosfor 2400 pływaków rywalizowało w 30. już edycji tradycyjnego wyścigu na dystansie 6,5 kilometrów dzielących brzeg azjatycki od europejskiego. Trasę najszybciej, w 46 minut i 18 sekund, pokonał Cypryjczyk Dogukan Ulac.

Wśród kobiet najlepsza była Turczynka Zeynep Sarac - 50 minut i 30 sekund.

W zawodach wzięli udział zawodnicy z 55 krajów. Jak poinformowali organizatorzy pula miejsc zarezerwowanych dla zagranicznych uczestników została wyczerpana w niespełna pół godziny.

"Największym problemem był silny prąd" - przyznała po osiągnięciu mety jedna z licznie startujących w wyścigu Rosjanek Wiktoria Reszetiłowa. 46-letni Turek Oman Sirin powiedział natomiast, że dla niego najtrudniejsze było pokonanie ostatnich dwóch kilometrów, kiedy trzeba było walczyć z wysokimi falami.

Pływakom, którzy przewiezieni zostali promem na start na stronę azjatycką, towarzyszył cały czas statek ratowniczy.