Polscy żeglarze bez medali w Rio

pc

22.08.2016 06:16 Źródło: Polski Komitet Olimpijski

Polscy żeglarze bez medali w Rio - GospodarkaMorska.pl

Żeglarskie igrzyska w Rio zakończone. Polscy żeglarze wrócili do kraju bez medali, a największy sukces odniósł Piotr Myszka. Zawodnik AWFiS Gdańsk zajął czwarte miejsce w klasie RS:X.

Oprócz niego w pięciu klasach startowało jeszcze sześcioro Polaków. Agnieszka Skrzypulec z SEJK Pogoń Szczecin i Irmina Mrózek Gliszczyńska z Chojnickiego Klubu Żeglarskiego ulokowały się na 10. miejscu w klasyfikacji generalnej klasy 470 kobiet. Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński z AZS AWFiS Gdańsk natomiast zdobyli 8. miejsce w klasie 49er mężczyzn. Ten duet miał szanse na podium, gdy po szóstym wyścigu i zawinionej przez chilijską załogę kolizji, znalazł się na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej. W kolejnych wyścigach nie udało mu się jednak utrzymać zdobytej pozycji.

O udanym starcie nie może także mówić Małgorzata Białecka z Sopockiego Klubu żeglarskiego. Ostatecznie zajęła 14. miejsce w klasie RS:X kobiet, a jej problemy zaczęły się już pierwszego dnia, kiedy po kolizji musiała wymienić deskę. Kacper Ziemiński z SEJK Pogoń Szczecin natomiast zajął ostatecznie 18. miejsce w klasie Laser Mężczyzn.

Kolejne olimpijskie zmagania naszych żeglarzy na igrzyskach w Tokio w 2020 roku.