pc

22.08.2017 02:17 Źródło: PAP
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie MŚ katamaranów – prowadzą Australijczycy, Surowiec czwarty w Sopocie

MŚ katamaranów – prowadzą Australijczycy, Surowiec czwarty w Sopocie - GospodarkaMorska.pl

Darren Bundock i Steven Brewin prowadzą po pierwszym dniu rozgrywanych w Sopocie mistrzostw świata katamaranów A-class. Australijczycy wygrali w poniedziałek po dwa wyścigi. Wśród 125 żeglarzy z 18 krajów czwarty jest Jakub Surowiec (UKS Navigo Sopot).

Zawodnicy podzieleni zostali na dwie floty i oba poniedziałkowe wyścigi zakończyły się triumfem Australijczyków, ubiegłorocznego wicemistrza świata Darrena Bundocka oraz trzeciego w Medemblik Stevena Brewina.

Pierwszego dnia regat gorzej natomiast wypadł broniący tytułu Mischa Heemskerk. Co prawda w pierwszym starcie Holender był drugi, ale w kolejnym uplasował się na 29. pozycji i w klasyfikacji generalnej zajmuje 27. miejsce.

Czwarty jest mistrz Polski oraz ubiegłoroczny mistrz świata juniorów Jakub Surowiec, który, podobnie jak trzeci Szwajcar Sandro Caviezel, ukończył poniedziałkowe wyścigi na drugiej i trzeciej pozycji. Piąty jest inny reprezentant UKS Navigo Tymoteusz Bendyk.

Mistrzostwa zakończą się w piątek. W planie jest rozegranie 10 wyścigów.