• <

Konrad Machura mistrzem Europy, Aleksandra Wasiewicz ze srebrem!

ew/pya.org.pl

28.10.2018 16:37 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Konrad Machura mistrzem Europy, Aleksandra Wasiewicz ze srebrem!

Konrad Machura mistrzem Europy, Aleksandra Wasiewicz ze srebrem! - GospodarkaMorska.pl

Konrad Machura zdobył złoty, a Aleksandra Wasiewicz srebrny medal zakończonych w sobotę 27 października mistrzostw Europy w windsurfingowej klasie Techno 293. Impreza odbyła się w Atenach, a na starcie stanęło 236 młodych żeglarzy.

W dniach 22-27 października odbyły się w Atenach u wybrzeży Grecji mistrzostwa Europy w windsurfingowej klasie Techno 293. Do rywalizacji przystąpiło 236 zawodników, w tym aż 29 reprezentantów Polski. W ciągu sześciu dni regat udało się przeprowadzić po jedenaście wyścigów w każdej kategorii.

Najlepiej wypadli nasi kadrowicze w kategorii wiekowej U-15. Zdecydowanie najlepszy wśród chłopców okazał się Konrad Machura (SKŻ ERGO Hestia Sopot), który aż sześć wyścigów kończył w pierwszej trójce, a tylko w trzech meldował się na mecie poza pierwszą piątką, pewnie sięgając po tytuł mistrza Europy. Na podium stanęli także Boris Shaw z Wielkiej Brytanii oraz Włoch Alessandro Melis. W dziesiątce znalazł się jeszcze Filip Dmochowski (GKŻ Gdańsk), kończąc imprezę na ósmej pozycji, a z kolei osiemnasty był ostatecznie Dawid Sykuła (SKŻ ERGO Hestia Sopot).

Bardzo dobrze w grupie dziewcząt spisała się Aleksandra Wasiewicz (SKŻ ERGO Hestia Sopot), która stanęła na drugim stopniu podium. Młoda Polka w drodze po srebrny medal mistrzostw Starego Kontynentu wygrała dwa wyścigi i ani razu nie przypłynęła na miejscu gorszym niż dziesiąte. Nasza zawodniczka przedzieliła dwie reprezentantki Izraela - Mikę Kafri oraz Amit Segev. W drugiej dziesiątce uplasowały się jej klubowa koleżanka Linda Faliewicz, kończąc zawody na piętnastej pozycji oraz Anna Igielska (GKŻ Gdańsk), która była dziewiętnasta.

W kategorii wiekowej U-17 jedenaste miejsce zajął Kamil Manowiecki (SKŻ ERGO Hestia Sopot), a na szesnastej lokacie zatrzymał się Dominik Lewiński (GKŻ Gdańsk). Mistrzem Europy został Grek Alexandros Kalpogiannakis, a za nim znaleźli się Roi Hillel i Daniel Basik Tashtash z Izraela.

Wśród dziewcząt najlepiej z Polek zaprezentowała się Karina Filip (GKŻ Gdańsk), zajmując ósmą lokatę. Natomiast na dziesiątej pozycji zmagania ukończyła Agata Zych (SKŻ ERGO Hestia Sopot). Na podium stanęły Izraelka Sharon Kantor, Francuzka Manon Pianazza oraz Rosjanka Jana Reżnikowa.