Gdynia Sailing Days – triumf Białeckiej i Myszki w MP w sprincie

15.07.2016 05:22 Źródło: PAP
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Gdynia Sailing Days – triumf Białeckiej i Myszki w MP w sprincie

Gdynia Sailing Days – triumf Białeckiej i Myszki w MP w sprincie - GospodarkaMorska.pl

Przygotowujący się do startu w igrzyskach Małgorzata Białecka (SKŻ Ergo Hestia Sopot) i Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk) zwyciężyli w mistrzostwach Polski w sprincie w windsurfingowej klasie RS:X. Zawody odbyły w ramach Volvo Gdynia Sailing Days 2016.

„Te regaty potraktowałam jako bardzo dobry trening. Zależało mi na zwycięstwie, bo mam już taki charakter, że zawsze chcę być najlepsza. Stawka zawodniczek sprawiła, że tej rywalizacji towarzyszyły dodatkowe emocje" - powiedziała Białecka.

Ponadto tytuły mistrzów Polski wywalczyli: Jeremi Zimny (WKŻ Wolsztyn) w Finnie, Filip Ciszkiewicz (MKŻ Arka Gdynia) w Laserze, Maciej Sapiejka i Adam Krefft (Sejk Pogoń Szczecin/WCSS) w klasie 470, Jan Marciniak i Kamil Kozioł (Aqua Włocławek/OKŻ Olsztyn) w 49er oraz Julia Stefaniak (AZS UW Warszawa) w Laserze Radialu.

W tej to klasie w klasyfikacji open zwyciężyła podopieczna polskiego trenera Piotra Wojewskiego, Anne-Marie Rindom. Dunka, która po raz drugi weźmie udział w igrzyskach, była jedną z najbardziej utytułowanych zawodniczek 17. edycji regat Volvo Gdynia Sailing Days 2016. W dorobku ma m.in. dwa medale mistrzostw świata - w listopadzie 2015 roku w Omanie wywalczyła złoty, natomiast w kwietniu w Meksyku brązowy.

W sumie przez 10 dni w gdyńskich regatach rozegrano 17 konkurencji, w których startowało około 750 zawodników z 14 państw.