Wiadomości

100 lat Wychowania Morskiego w Polsce Edukacja, Rynek Pracy

100 lat Wychowania Morskiego w Polsce

Fundacja Harcerstwa Centrum Wychowania Morskiego ZHP zorganizowała 20 października  konferencję poświęconą 100-leciu Wychowania Morskiego w Polsce. Jak zaznaczyli organizatorzy była to  okazja do spotkania i wymiany doświadczeń organizacji, stowarzyszeń, fundacji i osób prywatnych zainteresowanych szeroko pojętym wychowaniem morskim. Ta konferencją Centrum Wychowania Morskiego ZHP pragnie rozpocząć szeroki dialog dotyczący spraw morskich, a zwłaszcza wychowania młodzieży, ekologii i gospodarki morskiej państwa Polskiego.

opublikowano: 2018-10-22
Sołdek skończył 70 lat! (foto) Porty, Transport, Logistyka

Sołdek skończył 70 lat! (foto)

Dziś o godzinie 13, przy nabrzeżu Ołowianki, odbyła się uroczystość odnowienia aktu poświęcenia "Sołdka". Znany rudowęglowiec skończył 70 lat! Ten pierwszy zbudowany po II wojnie światowej w Stoczni Gdańskiej statek pełnomorski, jest jednym z najczęściej odwiedzanych oddziałów Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku.

opublikowano: 2018-10-19
Akademickie Targi Pracy Trójmiasto 2018 Edukacja, Rynek Pracy

Akademickie Targi Pracy Trójmiasto 2018

Na Uniwersytecie Gdańskim 23 października odbędą się V Akademickie Targi Pracy Trójmiasto 2018. W organizację wydarzenia zaangażowały się biura karier największych uczelni wyższych na Pomorzu: Uniwersytetu Gdańskiego, Politechniki Gdańskiej, Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu, Akademii Marynarki Wojennej oraz Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Wydarzenie odbędzie się na Wydziale Nauk Społecznych UG w godzinach 9-16.

opublikowano: 2018-10-19
Żuraw nowym punktem widokowym Gdańska? (wideo) Edukacja, Rynek Pracy

Żuraw nowym punktem widokowym Gdańska? (wideo)

Stocznia Cesarska Development nawiązała współpracę z Fundacją Społecznie Bezpieczni. Jej pierwszym owocem ma być przekształcenie żurawia w punkt widokowy. Dźwig znajduje się u zbiegu ulic Głównej i Narzędziowców. Byliśmy na jego szczycie i trzeba przyznać, że widok z tego miejsca jest wyjątkowy.

opublikowano: 2018-10-18

Najczęściej czytane

Zapisz się
na bezpłatny newsletter
gospodarkamorska.tv Facebook