Wiadomości

Uwaga: od 01.01.2017 roku ewidencja czasu pracy przy umowach zlecenia Administracja, Prawo, Polityka

Uwaga: od 01.01.2017 roku ewidencja czasu pracy przy umowach zlecenia

Z dniem 01 stycznia 2017 r. weszła w życie ustawa z dnia 22 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę oraz niektórych innych ustaw. Ustawa wprowadza do ustawy o minimalnym wynagrodzeniu pojęcie „minimalnej stawki godzinowej” oznaczające minimalną wysokość wynagrodzenia za każdą godzinę wykonania zlecenia lub świadczenia usług, przysługująca przyjmującemu zlecenie lub świadczącemu usługi.

opublikowano: 2017-01-19
Sytuacja podatkowa polskiego marynarza pracującego u amerykańskiego armatora w 2017 roku Administracja, Prawo, Polityka

Sytuacja podatkowa polskiego marynarza pracującego u amerykańskiego armatora w 2017 roku

W dalszym ciągu nie doszło do ratyfikacji przez USA (ostatnia informacja z Ministerstwa Finansów koniec listopada 2016 roku) nowej umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania pomiędzy Polską, a USA, która to umowa została podpisana przez ww. państwa dnia 13 lutego 2013 roku. Wszystko wskazuje na to, iż ten akt prawny nie zostanie ratyfikowany przez USA w najbliższych miesiącach.

opublikowano: 2017-01-17
Szczecin poszukuje pracowników Edukacja, Rynek Pracy

Szczecin poszukuje pracowników

Ruszyła kampania „Szczecin Rekrutuje“, która ma na celu promocję nowych miejsc pracy i zachęcenie mieszkańców miasta, województwa zachodniopomorskiego i ościennych województw do szukania zajęcia właśnie w Szczecinie.

opublikowano: 2017-01-16
Studenci Akademii Marynarki Wojennej w Morskiej Jednostce Rakietowej Edukacja, Rynek Pracy

Studenci Akademii Marynarki Wojennej w Morskiej Jednostce Rakietowej

Studenci Wydziału Nauk Humanistycznych i Społecznych oraz podchorążowie Wydziału Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego w ramach realizowanych studiów akademickich odwiedzili Morską Jednostkę Rakietową 3. Flotylli Okrętów. Podróż studyjna do „morskich rakietowców” była doskonałą okazją do poznania organizacji, możliwości taktyczno-technicznych uzbrojenia, działalności szkoleniowej i życia codziennego najnowocześniejszej jednostki Marynarki Wojennej RP.

opublikowano: 2017-01-13
Naukowcy zbadali wiek wraku statku z Międzywodzia Edukacja, Rynek Pracy

Naukowcy zbadali wiek wraku statku z Międzywodzia

Są wyniki badań radiowęglowych drewna wraku statku, który w październiku ubiegłego roku sztorm wyrzucił na plażę w Międzywodziu w województwie zachodniopomorskim. Jak ustalili naukowcy, pochodzi on z drugiej połowy XIX wieku. Obecnie wrak znajduje się w muzeum w Kamieniu Pomorskim.

opublikowano: 2017-01-13
Zapowiedź: Morska Sobota w CKWS w Tczewie (21 stycznia) Edukacja, Rynek Pracy

Zapowiedź: Morska Sobota w CKWS w Tczewie (21 stycznia)

W tczewskim oddziale Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku, wspólnie z grupą rekonstrukcyjną Projekt Historyczny Garnizon Gdańsk, odbędą się prezentacje związane z tym jak żyło się na przełomie XVIII i XIX wieku w morskim mieście. Podróż w czasie rozpocznie się o godzinie 11.00.

opublikowano: 2017-01-12

Najczęściej czytane

Zapisz się
na bezpłatny newsletter
gospodarkamorska.tv Facebook