Wiadomości

Morskie serce Rzeczypospolitej Edukacja, Rynek Pracy

Morskie serce Rzeczypospolitej

24 czerwca 2018 r. w samo południe, w obecności Prezydenta RP Andrzeja Dudy i Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka, władz miasta Gdyni, środowisk żeglarskich i morskich, w miejscu, gdzie do niedawna znajdowała się płyta Marynarza Polskiego zostanie uroczyście odsłonięty pomnik Polski Morskiej. Jesienią wokół pomnika powstanie nowa, atrakcyjna przestrzeń rekreacyjna z zielenią i nową nawierzchnią.

opublikowano: 2018-06-21
Święto Morza 2018 Edukacja, Rynek Pracy

Święto Morza 2018

Święto Morza to tradycyjnie ostatni pełny weekend czerwca, który w tym roku przypada na 22-24 czerwca. Ale zapraszamy Państwa również na szereg wydarzeń towarzyszących w których można uczestniczyć już od czwartku poprzedzającego świętomorski weekend, kończąc na mocnym akcencie kończącym obchody Święta Morza 2018 - pokazie działań antyterrorystycznych i ratowniczych na morzu, który odbędzie się we wtorek 26 czerwca.

opublikowano: 2018-06-21
Chorzy onkologicznie przemaszerują nad morzem w ramach OnkoRejsu Edukacja, Rynek Pracy

Chorzy onkologicznie przemaszerują nad morzem w ramach OnkoRejsu

Prawie 200 osób z chorobą nowotworową z całej Polski w tydzień pokona dwa tysiące kilometrów granicami Polski. Pasem nadmorskim z Krynicy Morskiej przez Mikoszewo, Gdańsk, Sopot do Rewy, od 24 do 30 czerwca, przejdzie kilkanaście osób m.in. z Inowrocławia, Świebodzina, Konina. - Pokazujemy, że z rakiem można żyć aktywnie i zachęcamy do badań profilaktycznych - mówi Aldona Fredyk, koordynatorka trasy nadmorskiej OnkoRejsu.

opublikowano: 2018-06-20
Bałtycka Sztafeta - podsumowanie Edukacja, Rynek Pracy

Bałtycka Sztafeta - podsumowanie

Bałtycka Sztafeta 2018 to 3361,2 km pokonanych w ciągu 62,5 godziny biegu szlakiem latarni morskich polskiego wybrzeża. Jednak przede wszystkim to 31 śmiałków, którzy zdecydowali się w ten sposób uczcić 100-lecie Niepodległej oraz 100-lecie Marynarki Wojennej niosąc symboliczne światło z Krynicy Morskiej do Świnoujścia. Rekordzista przebiegł 261,2 km. Całe przedsięwzięcie zorganizowała Akademia Marynarki Wojennej wraz z Inspektoratem MW Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

opublikowano: 2018-06-20

Najczęściej czytane

Zapisz się
na bezpłatny newsletter
gospodarkamorska.tv Facebook