Wiadomości

ORP BŁYSKAWICA otwarcie sezonu Marynarka, Służby, Ratownictwo

ORP BŁYSKAWICA otwarcie sezonu

Od poniedziałku, 1 maja liczba ta się zwiększy, ponieważ ORP „Błyskawica” rozpoczyna kolejny, sezon wystawienniczy. W roku jubileuszu 80-lecia podniesienia bandery na ORP Błyskawica, 1 i 3 maja, okręt będzie można zwiedzać bezpłatnie. 6 milionów 274 tysięcy 580 osób zwiedziło historyczny niszczyciel ORP Błyskawica odkąd w 1976 roku stał się on okrętem-muzeum.

opublikowano: 2017-04-27
Czerwona Róża Wiatrów po raz trzeci Edukacja, Rynek Pracy

Czerwona Róża Wiatrów po raz trzeci

Organizatorzy ogólnopolskiego konkursu Wychowanie Morskie Studentów ogłosili trzecią edycję wydarzenia. O nagrodę Czerwonej Róży Wiatrów rywalizowały będą projekty, które najlepiej popularyzują ideę wychowania morskiego w środowiskach akademickich. Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku po raz trzeci jest partnerem konkursu.

opublikowano: 2017-04-24
Think tank KIGM ds. zawodowej edukacji morskiej Edukacja, Rynek Pracy

Think tank KIGM ds. zawodowej edukacji morskiej

Z inicjatywy przewodniczącego oddziału pomorskiego Krajowej Izby Gospodarki Morskiej Krzysztofa Michnala oraz z upoważnienia Rady KIGM w Gdyni odbyło się inauguracyjne spotkanie zespołu KIGM ds. zawodowej edukacji morskiej. Zrzesza on przedstawicieli uczelni, szkół i placówek kształcenia ustawicznego oraz pracodawców, których celem jest wypracowanie odpowiednich standardów szkolenia w szkolnictwie zawodowym powiązanym z gospodarką morską. Poza tym zespół ma stać się forum, w którym przedstawiciele zainteresowanych podmiotów będą mogli wymieniać myśli, opinie czy podejmować inicjatywy związane z edukacją morską.

opublikowano: 2017-04-23
Ubezpieczenie społeczne dla marynarzy wyniesie 540 zł? Edukacja, Rynek Pracy

Ubezpieczenie społeczne dla marynarzy wyniesie 540 zł?

540 złotych ma wynosić składka na ubezpieczenia społeczne dla marynarzy kontraktowych. W zamian będą oni zwolnieni z podatku dochodowego – o najnowszej propozycji opodatkowania marynarzy mówiła w Radio Szczecin przewodnicząca Sejmowej Komisji Gospodarki Morskiej, posłanka Prawa i Sprawiedliwości, Dorota Arciszewska-Mielewczyk.

opublikowano: 2017-04-19

Najczęściej czytane

Zapisz się
na bezpłatny newsletter
gospodarkamorska.tv Facebook