Wiadomości

Morskie filmy w Gdyńskim Centrum Filmowym Edukacja, Rynek Pracy

Morskie filmy w Gdyńskim Centrum Filmowym

Niedługo odbędzie się I Przegląd Filmów Morskich w ramach projektu Legenda Morska Gdyni. W najbliższą środę w Gdyńskim Centrum Filmowym, o godz. 18.00, zaprezentujemy wybór kilku dokumentalnych obrazów o zróżnicowanej tematyce - transatlantyki, żeglarze, podróż do Arktyki i morskie życiorysy.

opublikowano: 2017-06-22
Wodowanie Nautologii 2017 Edukacja, Rynek Pracy

Wodowanie Nautologii 2017

Przewodniczący Polskiego Towarzystwa Nautologicznego wraz z zarządem zapraszają na wodowanie rocznika „Nautologia” nr 154 (2017 r.). Wydarzenie odbędzie się 26 czerwca 2017 r. o godzinie 16:00 w Muzeum MW w Gdyni.

opublikowano: 2017-06-21
Konwent Politechniki Gdańskiej Edukacja, Rynek Pracy

Konwent Politechniki Gdańskiej

Tematem obrad posiedzenia Konwentu Politechniki Gdańskiej, które odbędzie się 26 czerwca, będzie udział środowiska naukowego w realizacji Narodowego Programu Zagospodarowania Dolnej Wisły.

opublikowano: 2017-06-21
Akademia Marynarki Wojennej świetuje w Toruniu Marynarka, Służby, Ratownictwo

Akademia Marynarki Wojennej świetuje w Toruniu

Akademia Marynarki Wojennej obchody swojego Jubileuszu 95-lecia rozpocznie w Toruniu. Pododdziały uczelni, w tym kompania w ubiorach historycznych, rozpoczną mszą św. w intencji uczelni, a następnie przemaszerują ulicami Starego Miasta. Wszystko w asyście Kompanii i  Orkiestry Reprezentacyjnej MW RP, które na koniec uroczystości dadzą pokaz musztry paradnej.

opublikowano: 2017-06-21
Chcemy żyć, nie trwać– walczące z rakiem popłynęły w rejs Edukacja, Rynek Pracy

Chcemy żyć, nie trwać– walczące z rakiem popłynęły w rejs

Dwadzieścia kobiet zmagających się z chorobą nowotworową w poniedziałek 19 czerwca wypłynęło w rejs na pokładzie gdańskiego żaglowca „Generał Zaruski”. Rozmawiamy z „kapitankami” wyprawy: Anną Kazimierczak i Violettą Wensierską, które chcą zwrócić uwagę społeczeństwa na potrzeby osób wracających do codzienności po chorobie nowotworowej i proszą o pomoc w realizacji swoich planów w tym zakresie.

opublikowano: 2017-06-20
Wernisaż wystawy „W morzu twoja droga” Edukacja, Rynek Pracy

Wernisaż wystawy „W morzu twoja droga”

Wystawa "W morzu twoja droga", na którą Muzeum Górnośląskie w Bytomiu zaprasza od 27 czerwca, pozwoli mieszkańcom południowej Polski zobaczyć wyposażenie statków i okrętów oraz poczuć klimat morskiej, wakacyjnej przygody i rejsu w nieznane.

opublikowano: 2017-06-19
Krajowe obchody Światwego Dnia Hydrografii – WHD 2017 Edukacja, Rynek Pracy

Krajowe obchody Światwego Dnia Hydrografii – WHD 2017

21 czerwca to dzień, który decyzją ONZ został ustanowiony jako Światowy Dzień Hydrografii – World Hydrography Day. Jest to wyraz uznania światowej społeczności dla pracy hydrografów morskich, których efekty pracy mają ogromne znaczenie dla bezpiecznej żeglugi statków i okrętów realizowanej po morzach i oceanach świata.

opublikowano: 2017-06-19
Zapisz się
na bezpłatny newsletter
gospodarkamorska.tv Facebook