Wiadomości

„El Mellah” znaczy „żeglarz” Edukacja, Rynek Pracy

„El Mellah” znaczy „żeglarz”

Trójmasztowa fregata „El Mellah” to największy żaglowiec zbudowany w Polsce. Jeden z największych w światowej flocie żaglowców szkolnych. Podobnie jak wszystkie żaglowce szkolne, obok podstawowej funkcji – szkolenia kadr morskich dla Marynarki wojennej Algierii, pełnić też będzie funkcje reprezentacyjne, brać będzie udział w międzynarodowych zlotach i regatach.

opublikowano: 2017-08-20
Reforma systemu emerytalnego – co o niej wiadomo? Administracja, Prawo, Polityka

Reforma systemu emerytalnego – co o niej wiadomo?

W połowie 2016 roku rząd zapowiedział przeprowadzenie reformy polskiego systemu emerytalnego. Dotychczasowy II filar, czyli otwarte fundusze emerytalne ma docelowo zostać zastąpiony przez pracownicze plany kapitałowe (PPK). Będzie to forma dodatkowego, w teorii dobrowolnego, kapitałowego oszczędzania na przyszłą emeryturę.

opublikowano: 2017-08-18
Przebiegł całe wybrzeże w szczytnym celu Edukacja, Rynek Pracy

Przebiegł całe wybrzeże w szczytnym celu

Krzysztof Drabik postanowił w 10 dni przebiec ponad 500 kilometrów linią brzegową od Świnoujścia do Gdańska. Dziennie to dłuższy dystans niż maraton! Ale nie tylko dlatego ten bieg jest niezwykły. Śmiałek całą trasę pokonuje żonglując dwiema butelkami. W czwartek dotarł do Gdyni, skąd do mety na molo w Brzeźnie dzieli go już ostatnia prosta. A wszystko po to, aby pobić rekord świata - jednak nie dla sławy, a w szczytnym celu. Żongler zbiera pieniądze na pomoc dzieciom poszkodowanym w wypadkach nad wodą w czasie wakacji.

opublikowano: 2017-08-18
Wyprzedź czerniaka! Tydzień bezpłatnych badań na plaży w Gdyni Edukacja, Rynek Pracy

Wyprzedź czerniaka! Tydzień bezpłatnych badań na plaży w Gdyni

Już po raz czwarty rusza Letnia Akcja Edukacyjna kampanii Rakoobrona. W czarnym namiocie na plaży Gdynia Śródmieście dermatolodzy przeprowadzą bezpłatne badanie znamion. Patronat honorowy nad projektem objęli: Minister Zdrowia, Marszałek Województwa Pomorskiego i Prezydent Miasta Gdyni, partnerami są Gdański Uniwersytet Medyczny, Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gdańsku i Gdyńskie Centrum Sportu.

opublikowano: 2017-08-14

Najczęściej czytane

Zapisz się
na bezpłatny newsletter
gospodarkamorska.tv Facebook