Wiadomości

500 osób znajdzie zatrudnienie w CRIST Edukacja, Rynek Pracy

500 osób znajdzie zatrudnienie w CRIST

Monterów, spawaczy, ślusarzy i mechaników okrętowych – osób tej profesji pilnie poszukuje stocznia CRIST. W najbliższych miesiącach zatrudnienie znajdzie tam ponad 500 pracowników produkcyjnych różnych specjalności. W ciągu czterech lat ta liczba ma ulec podwojeniu.

opublikowano: 2017-03-22
Wisłą do Bałtyku – wybierz się w podróż z Akwarium Gdyńskim Edukacja, Rynek Pracy

Wisłą do Bałtyku – wybierz się w podróż z Akwarium Gdyńskim

Czy wiedzieliście, że w marcu przypada Międzynarodowy Dzień Ochrony Morza Bałtyckiego i Światowy Dzień Wody? Dodatkowo rok 2017 został ogłoszony przez Sejm RP Rokiem Rzeki Wisły. To zdecydowanie wystarczające powody, aby poświęcić zagadnieniom wody, Wisły i Bałtyku dzień warsztatów rodzinnych w gdyńskim Akwarium. Start w sobotę 25 marca o godz. 12.00.

opublikowano: 2017-03-22
Nowe certyfikaty dla marynarzy na Cyprze Administracja, Prawo, Polityka

Nowe certyfikaty dla marynarzy na Cyprze

Od 1 stycznia 2017 roku marynarze powinni stosować nowe certyfikaty kompetencyjne wg standardów określonych podczas Konferencji Dyplomatycznej w Manili w czerwcu 2010 r. Zagadnienie pozornie wydaje się być historycznym, natomiast uzgodnione i wprowadzone przez Manila 2010 zmiany w procesie szkolenia i późniejszej certyfikacji marynarzy, jako kolejna po zmianach w 1995 duża modyfikacja Międzynarodowej konwencji o wymaganiach w zakresie wyszkolenia marynarzy, wydawania im świadectw oraz pełnienia wacht, sporządzonej w Londynie 7 lipca 1978 r., znanej powszechnie jako Konwencja STCW 1978, od niedawna rozpoczynają swój pełnoprawny żywot.

opublikowano: 2017-03-19
Nowe perspektywy w zakresie edukacji dla studentów i nauczycieli akademickich AMW Edukacja, Rynek Pracy

Nowe perspektywy w zakresie edukacji dla studentów i nauczycieli akademickich AMW

W obecnych czasach, przy rozwijającej się i innowacyjnej gospodarce, bardzo ważne są dla pracodawców wiedza, umiejętności i kompetencje zawodowe ich przyszłych pracowników. Nowe możliwości rozwijania kompetencji tworzy podpisane w ubiegłym roku porozumienie o współpracy z The Institute of Marine Engineering, Science and Technology (IMarEST), w ramach którego Akademia Marynarki Wojennej stała się jego członkiem instytucjonalnym (Marine Member).

opublikowano: 2017-03-14

Najczęściej czytane

Zapisz się
na bezpłatny newsletter
gospodarkamorska.tv Facebook