Wiadomości

Polska drugim po Rosji zarobkowym krajem najchętniej wybieranym przez Ukraińców Edukacja, Rynek Pracy

Polska drugim po Rosji zarobkowym krajem najchętniej wybieranym przez Ukraińców

Obywatele Ukrainy pracują w Polsce średnio trzy, cztery miesiące, ale jest to bardzo intensywny czas. Jak wynika z badań Grupy Progres, w ubiegłym roku liczba godzin roboczych pracownika tymczasowego z Ukrainy wynosiła w tym okresie 533, czyli o 177 więcej niż w przypadku pracowników z Polski. Najbardziej aktywni zawodowo są Ukraińcy w wieku 31–40 lat. Polska jest drugim – po Rosji – krajem, w którym chcą pracować nasi wschodni sąsiedzi.

opublikowano: 2018-08-16
Zapraszamy na Fischmarkt Edukacja, Rynek Pracy

Zapraszamy na Fischmarkt

W ostatnią sobotę Jarmarku Dominikańskiego, 18 sierpnia, Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie, Pólnocnokaszubska Grupa Rybacka oraz Stowarzyszenie Pomerank przy wsparciu Miasta Gdańska i Samorządu Województwa Pomorskiego będą organizatorami Fishmarktu - inscenizacji tradycyjnego targu rybnego w Gdańsku. Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku również na Fischmarkt zaprasza: zaprezentuje, to, co ma najlepszego i to, co łączy się z tematyką wydarzenia.

opublikowano: 2018-08-16
Historyczny spacer po Wyspie Solnej Edukacja, Rynek Pracy

Historyczny spacer po Wyspie Solnej

Średniowieczne tradycje warzelnicze, historia Reduty Morast czy znaleziska archeologiczne będą elementami całorocznej ścieżki edukacyjnej na Wyspie Solnej w Kołobrzegu. Ekspozycja powstanie dzięki wsparciu z Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”. Umowę z prezesem Zarządu Morskiego Portu Kołobrzeg Arturem Lijewskim podpisała w Kołobrzegu 16 sierpnia br. Członek Zarządu Województwa Anna Mieczkowska.

opublikowano: 2018-08-16

Najczęściej czytane

Zapisz się
na bezpłatny newsletter
gospodarkamorska.tv Facebook