• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Stateczność, ekologia i konkrecje – nowa katedra w Akademii Morskiej w Szczecinie

pc

22.09.2016 14:01 Źródło: własne
Strona główna Edukacja Morska, Nauka, Szkoły Morskie, Praca na Morzu Stateczność, ekologia i konkrecje – nowa katedra w Akademii Morskiej w Szczecinie

Partnerzy portalu

Stateczność, ekologia i konkrecje – nowa katedra w Akademii Morskiej w Szczecinie - GospodarkaMorska.pl

Katedra Oceanotechniki i Budowy Okrętów – nowa jednostka na Wydziale Nawigacyjnym – działa w Akademii Morskiej w Szczecinie od 1 września.

– Działalność naukowo-badawcza (B+R), kształcenie studentów w kierunku projektowania i budowy jednostek: od statków, przez jachty, po jednostki off-shore etc., a także otwarcie na współpracę biznesową, to podstawowe założenia nowej katedry – mówi prof. Tadeusz Szelangiewicz, szef nowej katedry.

Naukowe zainteresowania jej pracowników obejmują m.in. właściwości morskie statków, projektowanie jachtów i statków morskich, stateczność statków i wytrzymałość kadłubów okrętowych, a także tematy ważne w kontekście ochrony środowiska, jak minimalizacja zużycia paliwa i emisji spalin.

Ponadto pracownicy katedry od wielu lat zajmują się badaniami nad możliwością wydobycia surowców mineralnych z dna mórz i oceanów.

– W tym zakresie z Międzynarodową Organizacją INTEROCEANMETAL w Szczecinie współpracujemy nad wydobyciem polimetalicznych konkrecji z dna Oceanu Spokojnego – dodaje prof. Szelangiewicz.

Działalność katedry ma poszerzyć ofertę naukowo-dydaktyczną Akademii Morskiej w Szczecinie i usystematyzować zagadnienia dotyczące projektowania i budowy okrętów oraz nowoczesnych rozwiązań dla branży morskiej. Badania i działalność KOiBO docelowo mają stworzyć platformę międzywydziałowej wymiany wiedzy i doświadczeń, co zaowocuje nowoczesnymi pomysłami i realizacjami naukowych osiągnięć pracowników i studentów.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.