• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Ruszyła rekrutacja na unikatowy kierunek w Szczecinie. Studenci mogą uczyć się o projektowaniu i budowaniu jachtów

PMK

13.06.2017 12:42 Źródło: własne
Strona główna Edukacja Morska, Nauka, Szkoły Morskie, Praca na Morzu Ruszyła rekrutacja na unikatowy kierunek w Szczecinie. Studenci mogą uczyć się o projektowaniu i budowaniu jachtów

Partnerzy portalu

Ruszyła rekrutacja na unikatowy kierunek w Szczecinie. Studenci mogą uczyć się o projektowaniu i budowaniu jachtów - GospodarkaMorska.pl

Na Wydziale Techniki Morskiej i Transportu Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie rozpoczęła się rekrutacja studentów na rok akademicki 2018/19, w tym na dwie jedyne takie w kraju specjalności, prowadzone przez Zakład Projektowania Jachtów i Statków. Chodzi o kierunek Budowa jachtów (studia dzienne) oraz Projektowanie jachtów i pływających jednostek sportowych (studia podyplomowe).

Studia na kierunku budowa jachtów to oferta skierowana do osób pragnących nabyć, uzupełnić lub rozwinąć wiedzę i umiejętności związane z projektowaniem i budową jachtów i jednostek sportowych.

Studiując budowę jachtów zdobędziesz wiedzę i umiejętności w zakresie  budowy jachtów i innych małych jednostek pływających (wycieczkowych, sportowych, rekreacyjnych, portowych) w zakresie między innymi: projektowania jachtów żaglowych i motorowych oraz innych małych jednostek pływających, teorii jachtów i żeglowania, projektowania żagli i takielunku, projektowania architektonicznego i wyposażenia wnętrz, projektowania napędu jednostek motorowych lub pomocniczego napędu jachtów żaglowych, metod komputerowych i programów narzędziowych wykorzystywanych w projektowaniu i określaniu właściwości jachtów, materiałów stosowanych w budowie jachtów i innych jednostek pływających, przygotowania materiałów polimerowych i wykonywania konstrukcji kompozytowych, technologii budowy kadłubów z kompozytów polimerowych, przygotowania formy i wykonania kadłuba jachtu z żywic polimerowych, z ochrony i zabezpieczenia powierzchni kadłubów jachtów, organizowania produkcji i prowadzenia małych firm budujących jachty, prowadzenia działalności gospodarczej związanej z eksploatacją jachtów, przystani i portów jachtowych.

Program studiów podyplomowych ukierunkowany jest z kolei na doskonalenie praktycznych umiejętności projektowania jachtów oraz innych rekreacyjnych lub sportowych jednostek pływających. Program zawiera bardzo dużą liczbę godzin praktycznych (ćwiczenia i projekty) z których większość kładzie nacisk na umiejętności wykorzystywania w projektowaniu jachtów oprogramowania komputerowego: Maxsurf, Freeship, AutoCAD, Ansys Fluent (numeryczna mechanika płynów, analiza komputerowa opływu żagli i ich optymalizacja itp.), Matlab, MathCAD. Treść studiów zawiera również elementy komputerowej wizualizacji jachtu dla projektu ofertowego, a całość uzupełniona jest zajęciami z nowoczesnych technologii wytwarzania kadłubów z tworzyw sztucznych (we współpracy z Instytutem Polimerów ZUT w Szczecinie).  W trakcie studiów studenci mają dostęp do klastra komputerowego przeznaczonego do obliczeń równoległych i symulacji projektowych.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.